Bankowość, rynki kapitałowe i pobieranie opłat za nieruchomości

Nasze zespoły wyznaczają złoty standard.
Przejście z LIBOR do SONIA?
Ponieważ LIBOR ma zostać przerwany pod koniec 2021 r.,
Obecnie doradzamy wielu RP w sprawie proponowanego przejścia na SONIA. Jeśli potrzebujesz pomocy lub porady w tym zakresie, skontaktuj się z naszymi specjalistami Gary Grigor w Leeds lub Julian Barker w Londynie.

Godną uwagi cechą legalnego rynku obligacji i ofert prywatnych dla zarejestrowanych dostawców jest stopień, w jakim nasze zespoły ds. Bankowości, rynków kapitałowych i opłat za nieruchomości nadal dominują, doradzanie i ładowanie nieruchomości w celu zabezpieczenia 52 % wszystkich transakcji w sektorze od stycznia 2012 r. do lutego 2014 r. To 2,25 miliarda funtów środków na rynek mieszkań socjalnych, który wraz ze wzrostem popytu i ograniczeniem tradycyjnych źródeł finansowania wydaje się być coraz bardziej innowacyjny i fascynujący.

Zajmujemy pozycję 1 w rankingu Social Housing Finance zarówno w izbach, jak i w 500 katalogach prawnych rekomendowanych doradców prawnych.
Oczywiście nasza wiodąca rola w tym sektorze mówi sama za siebie w zakresie świadczonych przez nas usług i zapewnia klientom pewność, że mają do czynienia z najlepszymi w branży.

Siła w głębi
Posiadamy wiedzę specjalistyczną w zakresie bankowości ogólnej, finansowania budownictwa społecznego i finansowania projektów dla klientów komercyjnych i prywatnych w Wielkiej Brytanii i na arenie międzynarodowej, i zebrali ponad 30 miliardów funtów z prywatnych środków finansowych w ciągu ostatnich 20 lat na sam sektor mieszkalnictwa socjalnego.
Nasze zespoły mają możliwość doradzania w sprawie złożonych transakcji w trudnych ramach czasowych, zapewniając jednocześnie wsparcie w praktyczny i elastyczny sposób.

Mamy jeden z największych zespołów bankowych i największe zespoły pobierające opłaty za nieruchomości pracujące nad kwestiami finansowania budownictwa społecznego w Wielkiej Brytanii. Nasza reputacja w tej dziedzinie pracy oznacza, że jesteśmy na czele opracowywania i strukturyzowania wszelkiego rodzaju transakcji związanych z finansami.

Zróżnicowany zespół
Zapewniamy naszym klientom pełną ofertę usług w zakresie zagadnień związanych z finansami, od finansowania wewnątrz grupy po kwestie dotyczące dużych rynków kapitałowych, i działamy w związku z finansowaniem nieruchomości komercyjnych i finansowaniem przejęć.
Obejmuje to oferty od uruchomienia młyna do bardzo złożonych, takich jak transakcje publiczne i prywatne, wykupy zarządzania (MBO) i wykupy zarządzania (MBI).
Reprezentujemy zarówno brytyjskie, jak i międzynarodowe organizacje, od obrotów od 100 000 do 1,3 miliarda funtów.

Chociaż oferujemy doskonałość w każdej dziedzinie, prawdziwa wartość naszej oferty polega na tym, że możemy połączyć te dziedziny wiedzy, aby stworzyć bezproblemową obsługę i specjalnie zaprojektowany pakiet dla każdego klienta.
Jesteśmy wystarczająco wielcy, aby udzielić wszystkich odpowiedzi, oferując jednocześnie usługę, która jest wystarczająco osobista, aby zadawać właściwe pytania, i wystarczająco elastyczny, aby uzyskać dostęp do dokładnie wymaganych porad.

Nasze doświadczenie w sektorze korporacyjnym i nieruchomości jest uzupełniane przez nasze doświadczenie bankowe i odwrotnie, co pozwala nam specjalizować się we wspólnych przedsięwzięciach, opłatach za nieruchomości, strukturach grupowych oraz fuzjach i przejęciach.

Rynki kapitałowe i oferty prywatne
Jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o poszukiwanie innowacyjnych źródeł prywatnego finansowania dla zarejestrowanych dostawców i jako takie, działali w kwestiach rynków kapitałowych dla większej liczby zarejestrowanych dostawców niż jakakolwiek inna firma, w tym zarówno obligacji detalicznych i hurtowych, jak i ofert prywatnych. Łączymy naszą uznaną wiedzę specjalistyczną w zakresie finansowania budownictwa społecznego i prawa własności z utrzymującymi się silnymi relacjami roboczymi z bankami i doradcami finansowymi dla sektora.

Zespół doradzał w sprawie ponad 35 własnych emisji obligacji, zarówno hurtowych, jak i detalicznych, zabezpieczonych i niezabezpieczonych.

Niektóre z największych emisji obligacji, w odniesieniu do których doradziliśmy, obejmują doradzanie 9 zarejestrowanym dostawcom G15 w sprawie emisji obligacji na własne nazwisko.

Regularnie doradzamy również Zarejestrowanym Dostawcom w sprawie ich prywatnych ofert. Przykłady obejmują Merlin Housing Society, Estuary Housing Association, Suffolk Housing Society, Orbit Housing, Bromford i Newlon.

Bankowość ogólna
W ciągu ostatnich 20 lat doradzaliśmy wielu zarejestrowanym dostawcom w sprawie innych transakcji dotyczących zaciągania długów, w tym przeglądu i negocjacji:

Dokumentacja pożyczki i bezpieczeństwa;
Gwarancje;
ISDA i CSA;
Umowy pożyczki wewnątrz grupy;
Czyny zaufania bezpieczeństwa.
Regularnie doradzamy również Zarejestrowanym Dostawcom w zakresie zaciągania pożyczek od instrumentów agregatorów obligacji, takich jak THFC i AHF, oraz zaciągania pożyczek od inwestorów w sektorze, takich jak M&G.

Wspólne finansowanie przedsięwzięć
Zarejestrowani dostawcy coraz częściej podejmują wspólne przedsięwzięcia z deweloperami w celu opracowania programów mieszanego użytkowania.

Nasze ogólne doświadczenie w zakresie finansowania budownictwa społecznego było nieocenione, gdy doradzaliśmy zarejestrowanym dostawcom w zakresie strukturyzacji i finansowania wspólnych przedsięwzięć.
Naszym celem jest zapewnienie, aby dokumentacja tych transakcji zapewniała naszym klientom maksymalną elastyczność w prowadzeniu działalności i dała im możliwość rozwijania nowych działań i struktur w przyszłości.

Ostatnie znaczące transakcje obejmują:

Działając na rzecz Riverside Housing Group w sprawie emisji obligacji na własne nazwisko w wysokości 250 mln GBP oraz refinansowania szeregu pożyczek na dwustronne pożyczki.
Nasza praca obejmowała doradztwo w zakresie dokumentacji wszystkich rynków bankowych i kapitałowych oraz opłat za nieruchomości.
Acting for Christian Action (Enfield) Housing Association na prywatnym stażu w wysokości 50 milionów funtów od M&G.
Prace polegały na doradztwie w zakresie dokumentacji prywatnego plasowania i opłat za nieruchomości.
Działając na rzecz Swan Housing Association w sprawie emisji obligacji własnych o wartości 250 milionów funtów oraz refinansowania pożyczki konsorcjalnej na pożyczki dwustronne.
Doradzaliśmy na wszystkich rynkach kapitałowych i dokumentacji bankowej oraz we wszystkich aspektach pobierania opłat za nieruchomości.

Scroll to Top